BCDBenešov
8:5(2:1,1:3,5:1)
pá 30. 8. 2024 19:00 @ SH Slaný - Háje, Pohár, 3. kolo

Postupujeme do dalšího kola poháru

FbC Barracudas Slaný otočilo první pohárový vyřazovací zápas proti Sokol Benešov a zvítězilo 8:5.

V napínavém utkání mezi FbC Barracudas Slaný a SK Florbal Benešov se domácím podařilo vybojovat cenné vítězství 8:5, přičemž klíčovou roli hrála naše silná třetí třetina, ve které zcela otočili průběh zápasu.

Průběh zápasu

Hned v úvodu zápasu se hosté z Benešova ujali vedení, když se v 6. minutě prosadil Garreis. Slaný však rychle reagovalo a o dvě minuty později srovnal Prokop, kterému asistoval Linhart. Tento gól domácí tým nakopl a ve 13. minutě se dostali do vedení zásluhou Chvojky, jenž skóroval po přesné nahrávce od Hartmana.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří nejprve vyrovnali ve 21. minutě. O čtyři minuty později Benešov znovu vedl, když se z přesilovky prosadil opět Vojtíšek. Slaný však ukázal bojovného ducha a po půlhodině hry vyrovnal Burian z přesilovky, opět za asistence Hartmana. Radost domácích netrvala dlouho, protože hosté odpověděli téměř okamžitě, když se po chybě v naší přesilové hře prosadil benešovský Novák.

Třetí třetina: Klíčový obrat

Rozhodující momenty přišly v poslední třetině. Slaný začalo útočit a jejich snaha se vyplatila. Ve 41. minutě Chvojka vyrovnal na 4:4, když opět využil Hartmanovu přesnou přihrávku. O minutu později poslal domácí do vedení Sachr po spolupráci s Prokopem. Tento gól odstartoval gólovou smršť Slaného, která pokračovala ve 46. minutě, kdy Chvojka zvýšil na 6:4 po nahrávce Pertlíka. Benešov se sice snažil odpovědět, ale jejich pokusy blokovala pevná obrana Slaného.

Domácí tým potvrdil své vítězství dalšími dvěma góly – Burian se trefil v 50. minutě z přesilovky po již čtvrté Hartmanově asistenci a Sachr přidal osmý gól v 55. minutě po další výborné akci Prokopa. Benešov už jen korigoval skóre v 58. minutě.

Shrnutí

FbC Barracudas Slaný předvedlo skvělý týmový výkon a dokázalo otočit nepříznivý vývoj utkání. Třetí třetina, ve které vstřelili pět gólů, rozhodla o našem vítězství. Benešov se sice nevzdal a bojoval až do konce, ale Slaný ukázalo větší odhodlání a přesnost v zakončení.

Pro diváky to byl napínavý a atraktivní zápas, který ukázal sílu domácího týmu, jenž zaslouženě zvítězil 8:5.

V dalším kole narazíme na FBC Plzeň. Takže zveme všechny Barracudy znova do haly na Hájích, kde se můžeme těšit na další lítý boj. Zápas se odehraje 8.9.2024 od 14:00.

Děkujeme skvělým fanouškům kteří nás hnali do boje. A doufáme, že se sejdou v minimálně stejném počtu na další kolo. ??