FbC Barracudas Slaný vs USK Akademik Cheb - 6:3

V nedělním florbalovém utkání mezi týmy FbC Barracudas Slaný a USK Akademik Cheb se domácí Barracudas nakonec radovali z vítězství 6:3, přestože měli opět problém s úvodem zápasu.

Hosté z Chebu se ujali vedení už v čase 04:59, kdy Vojtěch Hůda otevřel skóre po přihrávce Dominika Vorlíčka. Netrvalo dlouho a role se otočily, tentokrát Dominik Vorlíček po asistenci Hůdy zvýšil na 0:2.

Barracudy se však nevzdaly a v čase 25:40 se konečně prosadily, když Václav Linhart po přihrávce Vojtěcha Teslíka snížil na 1:2. Krátce nato, ve 28. minutě, vyrovnal David Sachr po asistenci Petra Chvojky. Utkání bylo v tu chvíli znovu otevřené.

Do třetí třetiny vstoupil Cheb s jednobrankovým vedením, když Václav Müller skóroval v přesilové hře a opět posunul skóre na 2:3. Domácí však bojovali dál a v čase 49:05 opět vyrovnali, tentokrát zásluhou Vojtěcha Teslíka.

Zápas se rozhodl v závěrečných minutách. Barracudy nasadily drtivý finiš, když David Sachr v čase 55:33 poslal domácí do vedení 4:3. O necelé tři minuty později zvýšil na 5:3 a definitivní tečku za utkáním dal v čase 58:43 Stanislav Prokop po rychlé kombinaci s Hugo Hübnerem. Barracudy tak během tří minut odskočily na konečných 6:3.

Z pohledu statistik Barracudy převážily střeleckou aktivitou, když vyslaly na branku soupeře 28 střel oproti 14 střelám hostů z Chebu. Oba týmy se nevyvarovaly vyloučení – domácí byli vyloučeni pětkrát, zatímco Cheb čtyřikrát.

Domácí vedoucí týmu Ondřej Richtr vyjádřil po utkání spokojenost s vítězstvím, ale varoval před slabými začátky, které by se mohly v budoucnu vymstít. „Musíme si na to dávat pozor, obzvlášť v domácím prostředí,“ řekl. Hostující trenér David Vorlíček poukázal na nedisciplinovanost svého týmu, která je stála lepší výsledek: „Ale přesto do kopce hrát nejde. Děkuji soupeři za utkání a těšíme se na odvetu v Chebu.“

Výsledkem 6:3 si Barracudas připisují důležité body, zatímco USK Akademik Cheb bude muset hledat formu na domácí půdě při odvetě.