BCDKralupy n/V
3:6(0:4,2:2,1:0)
ne 15. 9. 2024 17:00 @ SH Slaný - Háje, Divize, 1. kolo

FbC Barracudas Slaný vs Kralupy Wolves 3:6

V úvodním utkání sezóny florbalové divize se proti sobě postavili domácí tým FbC Barracudas Slaný a hosté Kralupy Wolves. Hostující celek si odnesl vítězství, když porazil domácí Barracudy poměrem 6:3.

První třetina: Dominance Kralup Wolves

Zápas začal drtivou převahou hostujícího týmu. Již ve druhé minutě otevřel skóre Jan Hubka a poslal Kralupy do vedení 1:0. O několik minut později, ve 6. minutě, zvýšil náskok Jan Suk. Hosté pokračovali ve své ofenzivní smršti a ve 14. minutě přidal další gól Petr Husťák. Jen o chvíli později, v čase 15:44, znovu udeřil Adam Kozel, a Kralupy tak ukončily první třetinu s vedením 4:0.

Druhá třetina: Snaha o návrat

Do druhé třetiny vstoupily Barracudy mnohem aktivněji. Hned v úvodu ale inkasovaly pátý gól, když se ve 23. minutě znovu trefil Kozel. Domácí se však nevzdali a ve 28. minutě se poprvé prosadili, když Stanislav Prokop skóroval po přihrávce Davida Sachra.

Třetí třetina: Závěr zápasu a snížení domácích

Třetí třetina nabídla aktivnější výkon domácího týmu, který se snažil výsledek zvrátit. Hosté však ve 33. minutě znovu odskočili na rozdíl pěti branek zásluhou Brzoně. Barracudy dokázaly v závěru zápasu ještě snížit. Ve 36. minutě skóroval Václav Linhart a těsně před koncem zápasu v 59. minutě přidal další gól Jiří Rafaj po nahrávce Ondřeje Richtra. Zápas tak skončil výsledkem 6:3 pro Kralupy Wolves.

Reakce trenérů

Jan Klimeš, vedoucí týmu FbC Barracudas Slaný, zhodnotil utkání takto: „Bohužel první utkání rozhodla naše první třetina, do které jsme nastoupili na 30 %, a z toho vyústily inkasované čtyři góly soupeře. Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe a zápas se vyrovnal. Bohužel zbytek utkání ovlivnila naše nedisciplinovanost a neproměnění přesilovek. Musíme se z toho poučit a příští týden hrát lépe. Díky fanouškům a vidíme se za 14 dní.“

Naopak trenér hostů Ondřej Kašpárek byl s výkonem svých svěřenců spokojen: „Důležitá výhra na úvod ligy. Zápas jsme od začátku, až na pár výpadků, drželi ve svých rukách a mám z naší hry velmi dobrý pocit. Děkuji našim fandům za podporu z hlediště a soupeři za zápas.“

Shrnutí

Kralupy Wolves dominovaly první třetině, což rozhodlo o osudu zápasu. Domácí Barracudy se sice v druhé polovině zápasu zlepšily, ale na obrat už to nestačilo. Výsledek 6:3 pro Kralupy Wolves dává hostům důležité tři body na úvod sezóny.