BCDFbC Plzeň
6:3(1:0,2:1,3:2)
ne 8. 9. 2024 14:00 @ SH Slaný - Háje, Pohár, 4. kolo

Barracudas Slaný si připisují cenné vítězství nad FBC Plzeň 6:3

V neděli 8. září se v hale na Hájích odehrál napínavý zápas mezi týmy FBC Barracudas Slaný a FBC Plzeň. V hledišti se sešlo 85 skvělých fanoušků, kteří vytvořili úžasnou atmosféru a hnali svůj tým k vítězství.

Zápas začal velmi opatrně, oba týmy se soustředily na defenzivu a čekaly na chyby soupeře. První gól utkání přišel až v čase 12:39, kdy se prosadil Jiří Rafaj a poslal svůj tým do vedení 1:0. Tento stav vydržel až do přestávky, ačkoli Plzeň se několikrát nebezpečně tlačila před branku domácích.

Ve druhé třetině přišlo vyrovnání. V čase 27:50 se trefil Ondřej Horažďovský a vyrovnal na 1:1. Tato branka hosty povzbudila, ale Slaný se nenechalo zaskočit. Jiří Rafaj se opět prosadil, tentokrát po asistenci Vojtěcha Teslíka v čase 34:02, a vrátil svému týmu vedení 2:1. Do konce druhé třetiny pak ještě zvýšil Stanislav Prokop po přihrávce Davida Sachra na 3:1.

V poslední třetině se hra zintenzivnila. Plzeň dokázala snížit na 3:2 zásluhou Tomáška. Domácí tým však rychle odpověděl gólem Teslíka na 4:2 a uklidnil tak své fanoušky. Plzeňští hráči se ještě jednou přiblížili na rozdíl jedné branky, když Vyčíchlo snížil na 4:3, ale to bylo z jejich strany vše.

Závěr zápasu patřil Slanému, které přidalo další dvě branky a potvrdilo své vítězství. Nejprve se prosadil Alois Burian, opět po skvělé přihrávce Teslíka, a v čase 58:16 uzavřel skóre na konečných 6:3 Petr Chvojka.

Po zápase trenér hostů Jaromír Täuber přiznal, že jeho tým nehrál tak, jak si před utkáním představovali. „V první půli zápasu jsme udělali všechny negativní věci, kterým jsme se chtěli vyhnout. V závěru se ukázalo, že bohužel hrajeme hodně v emocích a chyběla nám chladnější hlava,“ řekl Täuber a dodal, že děkuje všem aktérům za zápas a přeje hezkou neděli.

Vedoucí domácího týmu Ondřej Richtr byl naopak s výkonem svého týmu nadmíru spokojen. „Skvělý výkon celého týmu od začátku až do konce utkání. Fantastická bojovnost a hra do obrany. Zasloužená výhra,“ zhodnotil Richtr zápas a poděkoval fanouškům za jejich podporu.

FBC Barracudas Slaný si tak připisují důležité vítězství a potvrdili, že jsou v této sezóně silným týmem, se kterým je třeba počítat. V následujícím kole narazíme na jednoho z nejtěžších soupeřů na které můžeme v České republice narazit a tím týmem není nikdo jiný než obhájce dvou titulů mistra ČR Superligový Florbal Chodov.